Gimi-Parlement

A Széchenyi István Egyetem jogi kara és a Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat mellett működő Europe Direct Tájékoztató Központ „Gimi-Parlament” elnevezéssel szimulációs vetélkedőt szervezett középiskolások számára 2016. január 15-én. A verseny keretében a diákoknak a magyar Országgyűlés fiktív képviselőcsoportjaiként európai uniós kérdésekben kellett kidolgozniuk és egymással ütköztetniük a jogszabálytervezeteiket. A vetélkedőn három győri (Deák, Jedlik, Krúdy) és egy dunaszerdahelyi (Vámbéry) középiskola vett részt hat csapattal. A rendezvény az Európai Parlament Magyarországi Tájékoztatási Irodájának részvételével zajlott, amelynek vezetője a zsűri tagja is volt egyben. A rendezvény plakátja innen tölthető le.

NFI Filmklub - Ternovszky Béla: Macskafogó 2024. május 6. 18:00 - 20:00
Apátúr Sörház főzdelátogatás 2024. május 8. 18:00 - 19:00