REMEKÜL SZEREPELT KARUNK CSAPATA A MANFRED LACHS VILÁGŰRJOGI PERBESZÉDVERSENYEN

non copyright photo.jpg

Az 1992 óta megrendezésre kerülő Manfred Lachs Space Law Moot Court Competition során először a régiók (Európa, Észak-Amerika, Latin-Amerika, Ázsia, Afrika) csapatai mérkőznek meg, majd a régiók győztesei a világdöntőben játszanak egymással. A legnagyobb presztízsű világűrjogi perbeszédversenyen a fiktív jogesetben a világűrjog speciális témáin túl rendszerint előkerülnek a nemzetközi jog általánosabb kérdései is, így korántsem tekinthető kizárólag világűrjogi versenynek, így Manfred Lachs Space Law Moot Court Competition a komoly hagyománnyal bíró nagy nemzetközi jogi perbeszédversenyek körébe tartozik.

A Széchenyi István Egyetem hallgatói csapata zsinórban harmadik alkalommal vett részt a versenyen, és fontos megjegyezni, hogy 2010-ben az Egyetem jogi kara szervezte az európai regionális fordulót.

Az idei kontinentális fordulót az European Centre for Space Law a Bécsi Egyetem jogi karával közösen szervezte online formában, 2021. május 31. és június 4. között. A versenyzői csapatot három fő alkotta: Barták Áron, Hosszú-Bozzay Enikő és Senviczki Ákos, akik a nemzetközi jog terén bizonyított szakmai és angol nyelvi jártasságuk eredményeként kerülhettek a csapatba.

A versenyen való részvétel 2 fázisból állt, először a fiktív jogeset peres feleinek periratait kellett elkészíteni angol nyelven a Nemzetközi Bíróság eljárásrendje szerint, ezután pedig a szóbeli fordulók következtek, ahol a hallgatói csapat egyszer a felperes, egyszer pedig az alperes állam nevében szerepelt, természetesen ez az eljárási szakasz is angolul zajlott.

A hallgatói csapat kiválóan szerepelt, mindannyiuk szereplésére büszke lehet a jogi kar és egyetemünk egyaránt. Az európai versenyt az idei évben az egyesült királyságbeli The Honorable Society of the Inner Temple csapata nyerte.

A hallgatók írásbeli és szóbeli fordulókra való felkészítése több hónapot vett igénybe a Nemzetközi és Európai Jogi Tanszék négy oktatója, Ganczer Mónika, Kecskés Gábor, Sulyok Gábor és Takó Dalma mentorálásával, segítségével.

Az oktatók és a hallgatók kitűnő élményekkel gazdagodtak az európai versenyen, és elkötelezettek abban, hogy a következőkben is csapatot indítsanak eme igen magas presztízsű versenyen.

Football Forum Hungary 2024 2024. április 22. 00:00 - 2024. április 24. 23:00
Nordic walking 2024. április 22. 08:00 - 09:00